Smokie
21 07
Smokie
  • Amfiteátr Buchlovice
  • 21.7.2017 19:00
  • 790 Kč
Koupit vstupenky

Jako předkapela, zahraje slovácká bigbítová legenda GONG. Je to skoro čtyřicet let, kdy kapela Gong začala hrát bigbít. V roce 1984 dostala zákaz vystupovat a její návrat trval šest let, kdy se všichni na pódiu sešli na jediném koncertě. V 90. letech ale začali znovu spolu hrát, vydali alba Gong Vám oznámí přesný čas (1998) a Jsme všichni v pořádku a cítíme se fajn (2009). V současnosti kapelu tvoří: Petr Opočenský (kytara, flétna, zpěv), Radek Mahdal a Pavel Habarta (bicí), Miroslav Šmídek (kytara, zpěv) a Miloš „Dodo“ Vykopal (baskytara, občasný zpěv).

 

O umělci

Legendární anglická skupina Smokie, se vrací po pěti letech do Buchlovic ! Opět se můžete těšit na proslulé hity Living Next Door To Alice, Don’t Play Your Rock ’n’ Roll To Me, Wild Angels, Mexican Girls, If You Thing You Know How To Love Me, Needles And Pins, Oh Carol jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes. 

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.